Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı 15 Temmuz Konulu Fotoğraf Yarışması Sonucunda Dereceye Girenler Belli Olmuştur.

7 Temmuz 2017Paylaş
a-A+

         Daire Başkanlığımızca, 15 Temmuzda gerçekleştirilen hain darbe girişiminde, milli iradeye canları pahasına sahip çıkan aziz şehitlerimiz ve mücadelesini azimle sürdüren gazilerimiz anısına 15 Temmuz temalı fotoğraf yarışması düzenlenmiştir.
Yarışma; darbecilere karşı birlik ve beraberliğin gücünü temsil eden bağımsızlık inancı ve mücadelesini, fotoğraflar aracılığı ile gelecek nesillere aktarmayı ve görsel bir bellek oluşturmayı amaç edinmiştir.
Yarışmanın seçici kurul toplantısı; ASPB Müsteşar Yardımcısı Vekili Ayşe KARDAŞ, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanı Gamze AYRIM, Fotoğraf Sanatçısı Ozan SAĞDIÇ, Fotoğraf Sanatçısı Reha BİLİR ve Fotoğraf Sanatçısı Ahmet BOZKURT’un katılımları ve mail yolu ile gönderilen 304 eserin (fotoğrafın) değerlendirilmesi 05.07.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
Yarışma kapsamında;
 Birincilik Başarı Ödülü 10.000-TL + Başarı Belgesi
 İkincilik Başarı Ödülü 7.500-TL + Başarı Belgesi
 Üçüncülük Başarı Ödülü 5.000-TL + Başarı Belgesi
 Mansiyon Ödülü (3 adet) 2.000-TL + Başarı Belgesi olmak üzere;
Toplam 28.500-TL para ödülü verilecektir.
         Yarışma sonunda seçici kurul tarafından belirlenen 30 eserin sergilenmesi ve ödül töreni 13.07.2017 Perşembe günü saat 14:00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Yarışma sonucunda ödül ve mansiyon alan yarışmacılar ile sergilenmeye değer görülen eserler ve sahiplerinin yer aldığı liste ekte yer almaktadır.
          Kamuoyunun bilgilerine arz olunur.