Ankarakart Kullanan Hak Sahiplerinin Dikkatine!

25 Kasım 2015Paylaş
a-A+

Bakanlığımız tarafından 4736 sayılı Kanun kapsamında basımı ve dağıtımı gerçekleştirilen ücretsiz seyahat kartlarının Ankara Büyükşehir Başkanlığı EGO Genel Müdürlüğü tarafından metro ve otobüslere entegrasyon çalışmaları 16.03.2015 tarihinde tamamlanmıştır.
 
Bakanlığımızın vermiş olduğu Ücretsiz Seyahat Kartları ile Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife Malulü ve yakınlarına ücretsiz seyahat için verilen Ankarakart günümüze kadar her hangi bir aksaklığa meydan vermemek için otobüs ve metro’da beraber kullanımda bulundurulmuştur.
 
Ancak EGO Genel Müdürlüğü; Bakanlığımızca dağıtılan Ücretsiz Seyahat Kartlarının metro ve otobüslerde sorunsuz olarak çalışıyor olması nedeniyle şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife Malulü ve yakınlarına kendilerinin verdiği Ankarakart’ın kullanımının iptal edileceğini bildirmiştir.
 
Bu nedenle; şehit yakınları ve gazilerimizin ulaşımlarında herhangi bir aksama yaşamamaları için seyahat kartı başvurusunda bulunmayan hak sahiplerinin Ankara  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne müracaatta bulunmaları gerekmektedir.
 
Saygıyla duyurulur.