19 Eylül Gaziler Günü Töreni

19 Eylül 2018Paylaş
a-A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayesinde Beştepe Kongre ve Kültür Merkezinde 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle tören düzenlendi.
Törende gazilerimizi ağırlayan Sayın Cumhurbaşkanımız “Şehitlerimizin ve gazilerimizin yaptıkları fedakârlık karşısında devlet olarak bize düşen, emanetlerine sahip çıkmaktır. Bunun için şehit yakınlarımıza ve gazilerimize verilecek hizmetleri en iyi şekilde yürütmek üzere gereken birimleri kurduk. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız bünyesinde bu konuyla ilgili faaliyet gösteren birimi, Genel Müdürlük statüsüne yükselttik. Daha önce İçişleri Bakanlığı bünyesinde yürütülen benzer hizmetler, bu genel müdürlüğümüze aktarıldı” açıklamasında bulundu. Törene katılan Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK “Gazilerimizin, gazi ve şehit ailelerimizin hayatını kolaylaştırmak, acılarını bir nebze de olsa hafifletmek için sosyal güvenlik ve istihdam alanlarında da her türlü adımı attık, atmaya da devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Bu vesileyle kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü tekrar kutluyor, en kalbi duygularımızla şükranlarımızı sunuyoruz.

Haberin Fotoğrafları