Şehit Yakını ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası Verildi

18 Ocak 2018Paylaş
a-A+

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"nde yaptığı konuşmada, vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitleri rahmetle andı, şehit yakınlarına sabır diledi ve gazilere de şükranlarını sundu.

Bakan Kaya, 15 Temmuz gecesi bedenini tanklara siper eden kahramanlar sayesinde dünyanın, Türkiye üzerinde hain emeller kuranların isteklerinin boşa çıktığını gördüğünü aktardı.

Herkesin şehit ve gazilere minnet borçlu olduğunu vurgulayan Bakan Kaya, "Bizler tarih boyunca bu topraklar için nice bedeller ödedik, nice gençlerimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı şehit verdik, can verdik ama asla ve asla vatanımızı vermedik" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 74 ilde, 4 ülkede toplam 3 bin 115 devlet övünç madalyasını şehit yakınlarına ve gazilere teslim ettiklerini, bunun 2 bin 226'sını gazilere, 889'unu da şehit yakınlarına verdiklerini aktaran Bakan Kaya, "Dünya durdukça şerefle yad edileceksiniz" dedi.

Konuşmaların ardından, şehit ailelerine ve gazilere madalyaları takdim edildi.

Haberin Fotoğrafları